Wadden Vogelfestival 2026 op Texel

15 april 2026

Op 9 en 10 mei vindt op Texel het Wadden Vogelfestival plaats. Dit weekend staat volledig in het teken van vogels kijken voor het goede doel. In 2026 wordt er aandacht gevraagd en geld ingezameld voor de bescherming van uilen en andere nachtvogels.

Voor iedereen

Van beginnende vogelaar tot ervaren expert, en van jong tot oud: iedereen is welkom. Het festival laat zien hoe je op Texel op een verantwoorde manier kunt genieten van de grote diversiteit aan vogelsoorten.

Waarom in mei

In mei is de variatie aan vogels op Texel het grootst. Wintervogels zijn nog aanwezig of trekken door, terwijl zomervogels net zijn aangekomen. Bovendien laten vogels zich in deze periode goed zien en horen.

Wat is er te doen

Tijdens het festivalweekend zijn er vogelexcursies voor het goede doel. Op zaterdag is er een Birdfair in De Cocksdorp, inclusief een verrekijkershow en de Texel Big Day. Op zondag is er een vogelaarsmarkt bij Natuurcentrum De Marel en is de verrekijkershow te bezoeken in het Vogelinformatiecentrum. Op verschillende plekken op het eiland staan vrijwilligers klaar om bezoekers te helpen bij het spotten van vogels.

Kom ook naar Texel

Ervaar zelf de rijke vogelpracht en draag bij aan vogelbescherming tijdens het Wadden Vogelfestival 2026. Klik hier voor meer informatie.